גמר מלא והקצב לביצוע

השכרת משרדים ברמת גמר מלא מהותה, השוכר מתכנן והבעלים / המשכיר משלם ובונה את בינוי המשרדים הפנימי על פי תכנון השוכר. שיטה זאת מצריכה מהחברה השוכרת לשכור שרותי אדריכל לתכנון פנים לחלוקת חלל המשרדים ורמת הגמר בו. הבעלים / משכיר בדר"כ מאפשר לשוכר תקציב בינוי משרדים שנע בין 2500 ₪ - 1500 ₪ למ"ר, המשכיר פורס, לחברה שוכרת המשרדים, את סכום ההשקעה ועליות המימון בגינו לאורך 10 שנים מה שמצריך את השוכר להתחייב לתקופת שכירות משרדים של 10 שנים לפחות. ( חשוב לציין כי יש משכירים רבים שמוכנים לתקופת התחייבות קצרה יותר חמש שנים ולאתים קצרה אף יותר שלש שנים )

היתרונות העיקריים בשיטה זאת הינן מימון ההשקעה ע"י הבעלים / משכיר ואי שימוש בכספי חברה שוכרת לטובת בינוי המשרדים. החזר ההשקעה נעשה בחלקים לאורך שנים , תשלום דמי השכירות נחשב כהוצאה ולא כהשקעה. אחריות טיב ביצוע גמר המשרדים הינה של משכיר.

החסרונות בשיטה זאת הינן התחייבות ארוכת טווח של השוכר להשכרת המשרדים למרות שגם תרחיש של עזיבה מוקדמת ,במקרים רבים , מסוכם מראש במסגרת הסכם השכירות בדרכים יצירתיות בין משכיר לשוכר

יש לבדוק האם חישוב ההקצב הוא על שטח נטו או שטח ברוטו, שכן התשלום הוא על שטח ברוטו ולדוגמא בעובי קירות אין עליות גמר ושטחים ציבוריים הגמר כבר קיים בהם.

יש לתאם שיטה לבדיקת עליות בניית המשרדים , ז"א עלפי איזה מנגנון בחר קבלן/ני הביצוע והיועצים, מי מאשר את התשלום שבסופו של דבר הינו חלק מההקצב לביצוע גמר.

 

נכסי הארץ שיווק ויזום נדל"ן בע"מ טלפון: 03-5336040 פקס: 03-5336074 shuki@officespace.co.il